609 243 888

s1Slide thumbnail
s4Slide thumbnail
s5Slide thumbnail
s2Slide thumbnail
s3Slide thumbnail

ULTRADZWIĘKI

Działanie ich opiera się głównie na działaniu mechanicznym, termicznym, chemicznym. Działanie mechaniczne powoduje mikromasaż tkanek, termiczne działanie prowadzi do przekrwienia i rozpulchnienia, chemiczne -powoduje zmiany strukturalne białek w komórkach skóry. Ułatwia to penetrację substancjom leczniczym ,preparatom które działają uszczelniająco na naczynia krwionośne, zmniejszają rumień, przyspieszają leczenie zmian trądziku pospolitego i różowatego .Także w leczeniu skóry suchej, złuszczającej się, niedotlenionej, wiotkiej, poszarzałej, z objawami zmęczenia i pierwszymi zmarszczkami ultradźwięki , a przede wszystkim wywoływany przez nie efekt sonoforezy (głębokie wtłaczania preparatów do skóry – tak modnie dziś nazywaną mezoterapią bezigłową)

Przy pomocy fali ultradźwiękowej wywoływany jest także efekt kawitacji ultradźwiękowej , która znajduje zastosowanie zarówno jako forma oczyszczania, liftingu i odżywiania skóry.

Zastosowanie ultradźwięków znajduje również w zwalczaniu cellulitu ,gdyż przyspieszają metabolizm i rozpad komórek tłuszczowych, działają mechanicznie powodując jakby rozpad skupisk tłuszczu, zwiększają ukrwienie i poprawiają krążenie .Jednocześnie wprowadzany jest preparat przyspieszający metabolizm kom tłuszczowych jak np. Kofeina, escyna.

Zabiegi te można stosować samodzielnie jak i w skojarzeniu z innymi zabiegami.